Newsletter

Mother's Corn Naczynia biodegradowalne | Czym jest Mother's Corn

1. Czym jest PLA?

Produkty Mother’s Corn wykonane są z naturalnego i w pełni biodegradowalnego materiału zwanego PLA (Poly Lactic-Acid, inaczej polikwas mlekowy, polilaktyd), który jest uzyskiwany z surowca odnawialnego, jakim jest skrobia kukurydziana.
Materiał PLA sprawia, że produkty Mother’s Corn są tak samo mocne, trwałe i praktyczne jak te plastikowe, przy czym są najlepszą alternatywą wobec tradycyjnego plastiku, bo są bezpieczne dla środowiska. Dlatego produkty Mother’s Corn są rekomendowane jako eco-friendly, czyli naczynia przyjazne ekologii.

2. Jak powstają produkty Mother’s Corn

Jak powstają naczynia Mother's Corn
1-kukurydza
2-skrobia kukurydziana
3-tworzywo PLA
4-produkty
5-zniszczony produkt w koszu
6-biodgradacja w glebie

3. Najważniejsze cechy produktów Mother’s Corn


BEZPIECZNE

bezpieczeństwo Mother's CornBEZ BPA
Produkty Mother’s Corn są wytworzone z kukurydzy, pochodzą więc z natury i są bezpieczne w stosowaniu i w kontakcie z żywnością. Dlatego dzieci mogą cieszyć się zdrowymi i bezpiecznymi posiłkami spożywanymi na zastawie Mother’s Corn.
Ponadto naczynia Mother’s Corn są nietoksyczne i wolne od szkodliwych substancji, nie zawierają hormonów środowiskowych, nie zawierają BPA (czyli Bisfenolu-A), nie zawierają substancji rakotwórczych (żadnych ftalanów czy PCV). Dlatego możesz mieć pewność, że Twoje dziecko korzystając z naczyń Mother’s Corn jest bezpieczne.

NIETOKSYCZNY TUSZ
Tusz użyty do wydrukowania logotypów na wszystkich naczyniach Mother’s Corn jest nietoksyczny (uzyskał certyfikat potwierdzający brak toksyczności). Mother’s Corn traktuje bezpieczeństwo i zdrowie dziecka jako nadrzędne - nie dosyć, że nadruki są nietoksyczne, to jeszcze zajmują minimalną powierzchnię naczyń, żeby miały jak najmniejszy kontakt z żywnością i buzią dziecka. Dlatego nawet, gdy dziecko jest na etapie gryzienia, lizania, żucia, czy ssania wszelkich przedmiotów, które dostaną się w jego małe rączki, produkty Mother’s Corn są dla niego w pełni bezpieczne.


ECO-FRIENDLY

Eco-friendly Mother's Corn

MNIEJ CO2
Naczynia Mother's Corn są wykonane z naturalnych składników, dlatego emisja CO2 podczas procesu produkcji jest zminimalizowana. Wręcz przeciwnie, nasze produkty wchłaniają dwutlenek węgla i nie zawierają substancji petrochemicznych, które są szkodliwe dla środowiska.

BIODEGRADACJA I KOMPOSTOWALNOŚĆ
Produkty Mother’s Corn są w 100% biodegradowalne, co oznacza, że zużyte naczynia są rozkładane w glebie przez mikroorganizmy. Szybkość rozkładu zależy od typu produktu oraz od rodzaju warunków środowiskowych. Kompostowalność i biodegradowalność naczyń Mother’s Corn potwierdzona została certyfikatami.WYSOKA JAKOŚĆ

Wysoka jakość produktów Mother's Corn

TRWAŁOŚĆ I DESIGN
Naczynia Mother’s Corn powstają z kukurydzy, ale mają taką samą trwałość jak naczynia plastikowe, dlatego przy upadku tak łatwo się nie połamią. Jasne słoneczne kolory produktów oraz świetny design nadrukowanych znaków i logotypów sprawiają, że zarówno naczynia dziecięce, jak i akcesoria kuchenne Mother’s Corn mogą być idealnym pomysłem na upominek.

NADAJĄ SIĘ DO MIKROFALI
Intensywne prace badawcze prowadzone przez Mother’s Corn przyniosły doskonałą odporność produktów na ciepło, dlatego można je stosować w mikrofalówce oraz myć w bardzo ciepłej wodzie. Są praktyczne w użyciu, a dzieci mogą cieszyć się ciepłym smacznym posiłkiem.


Safe Buy