Newsletter

Reflo Smart Cup | O kubku Reflo piszą...

O kubku Reflo znajdziecie informacje w specjalistycznych serwisach, blogach, czy publikacjach.

Prezentujemy tutaj kilka wybranych publikacji:


Kubek Reflo na blogu Sensoryczna Integracja"Najlepszy kubeczek treningowy"

Blog logopedyczny Wszystko na temat wielozmysłowego rozwoju dziecka... Centrum Terapii Logop

Cyt. "Na czym polega genialność tego kubka? Nie ma ustnika jak niekapek, a jednak częściowo nim jest. Dlaczego częściowo? Ponieważ wewnątrz zawiera uszczelką, która zapobiega przed nagłym rozlaniem, oczywiście płyn się z niego wylewa, ale nie tak intensywnie jak z kubka otwartego."

Cyt. "Właściwie to wyglądają jak szklanka, są zatem atrakcyjne dla dzieci, bo wyglądają jak "dorosłe" szklanki; dzięki temu są również odpowiednie dla dorosłych pacjentów neurologicznych, którym możemy zaoferować coś stosownego do ich wieku, a nie sięgać po pomocne infantylne."


Kubek Reflo wspomniany w artykule neurologopedy dr Miry Rządzkiej"O ssaniu, jedzeniu i piciu - czyli o rozwoju umiejętności pokarmowych dziecka"

Neurologopeda Dr Mira Rządzka - wrzesień 2016

Cyt. "(...) jedna z ciekawszych propozycji, jaką jest  kubek Reflo Smart Cup, który może być proponowany dzieciom od 6.miesiaca życia. Z punktu widzenia rozwoju umiejętności samodzielnego picia daje on możliwości:

- zmniejsza możliwość wlania do ust za dużej ilości płynu (co może grozić zaaspirowaniem do układu oddechowego) dzięki wkładce, blokującej nadmierny jego wypływ,
- ćwiczy umiejętność  dzielenia porcji płynu,
- jest łatwy w trzymaniu, brak uchwytów daje lepsze manipulowanie nadgarstkiem, nie usztywnia go,
- jest przezroczysty; widać, ile jest płynu, co pozwala kontrolować kąt przechylenia."

Cyt. "W mojej praktyce neurologopedycznej kubki Reflo Smart Cup sprawdzają się również u dorosłych pacjentów w terapii zaburzeń dysfagicznych (zaburzenia neurogenne, SM), pozwalają w sposób kontrolowany ćwiczyć aktywne połykanie."


Reflo kubek do zadań specjalnych - recenzja logotorpedy"Kubek do zadań specjalnych"

Blog logopedyczny Logotorpeda.com

Cyt. "Podczas picia z kubka Reflo jest inaczej: woda nie ucieka bokiem, a dziecko może wypić więcej. Kiedy chłopiec sięga po kubek, a on się przewraca – z wnętrza wypływa tylko kilka kropel.  Widać, że picie z kubka „dla dorosłych” sprawia mu przyjemność. Jest to też świetna okazja, aby ćwiczyć w praktyce słowo „DAJ”!"

Cyt. "W środku, poza płynem, znajduje się charakteryzująca kubek wkładka,  która czyni kubek wyjątkowym – ogranicza ona ilość wylewającego się płynu. Dzieje się to bez względu na to z której strony przechylimy kubek."

Cyt. "Pamiętaj o motywacji, która działa na dziecko: kubek przypominający ten, z którego pije Mama i Tata, jest znacznie atrakcyjniejszy."


Kubek Reflo - cykl logopeda radzi na blogu PerfekcyjnaWDomu"Logopeda radzi: karmienie a rozwój mowy"

Logopeda Anna Zając - cykl "Logopeda radzi" dla bloga PerfekcyjnaWDomu


Cyt. "A co do nauki picia? Dr Mira Rządzka, logopedka specjalizująca się we wczesnej interwencji, zaleca kubki RefloSmart. Kubkom niekapkom mówimy stanowcze nie."

Cyt. "Reflo Smart Cup™ to najlepszy kubek treningowy, który polecany jest przez większość logopedów, ortodontów, pediatrów oraz terapeutów zajęciowych."

Cyt. "Kubkom niekapkom mówimy stanowcze nie. Nie uczą dziecka nowych umiejętności, a utrwalają odruch ssania."
Kubek Reflo podbija serca dzieci i rodziców - Warszawskie Przedszkole"Kubeczek Reflo podbija serca dzieci i rodziców"

Warszawskie Przedszkole - serwis dla rodziców szukających przedszkola, żłobka dla pociechy - wrzesień 2016

Cyt. "Kubeczek Reflo!  To właśnie nim tak zachwycają się logopedzi, pediatrzy i rodzice.   Dlaczego? Ponieważ mają pewność, że dzieci korzystają najlepszego kubka treningowego bezpiecznego dla ich zgryzu. A podłoga nie będzie wciąż zalana napojami."

Cyt. "Niepozorny gadżet, prawda? Raczej powinno się powiedzieć o Reflo – dobrej jakości cudeńko"

Cyt. "W Polsce też zaliczany jest do produktów „must-have“ dla rodziców i ich dzieci. Dlaczego? Bo wygoda, bo bezpieczeństwo, bo design, bo „prawie dorosła szklanka“.   Poza tym to świetny sposób na nagłe rozlanie napoju"

Cyt. "Kubkowi Reflo mówimy zatem - TAK! Bo chcielibyśmy, żeby nasze dziecko nie miało wad zgryzu (np. zgryzu otwartego). I żeby prawidłowo wymawiało głoski r, l, sz, ż, cz, dż i nie sepleniło w przyszłości. Stąd kierujemy nasze kroki do kubka Reflo i pozostajemy mu wierni."


Kubek Reflo na blogu Jaśkowe Klimaty"Kubek to czy szklanka-świetne rozwiazanie dla małego Janka. Reflo Smart Cup inny wymiar picia."

Blog Jaśkowe Klimaty

Cyt. "Nocne popijanie wody nie stanowi już dla nas problemu."

Cyt. "Ja dziś chciałam Wam pokazać świetny kubek, który może Wam ułatwić przejście z niekapka na picie ze zwykłej szklanki lub kubka."

Cyt. "Nocne popijanie wody nie stanowi już dla nas problemu."


Kubek Reflo w KidZone"KidZone poleca  wywiad z dystrybutorem marki Reflo Smart Cup – firmą EnergyFamily "

Serwis KidZone.com.pl i organizator Rodzinnych Targów z Gwiazdami

Cyt. "Na pierwszy rzut oka kubek Reflo wygląda dość niepozornie…, ale „coś w nim jest“."

Cyt. "Genialne w swej prostocie. Rzeczywiście – proste, acz świetne rozwiązanie. Ale najważniejsze jest to, że kubeczek jest neutralny dla zgryzu (tego nie można powiedzieć o kubkach niekapkach, czy tzw. niekapakach 360 stopni, czy kubkach z ustnikiem)."

Cyt. "Sporo, jak na jeden kubeczek:) Niezaprzeczalnie jest rewelacyjny! Reflo ma wspierać i być jednocześnie neutralny dla zgryzu w procesie nauki picia. Na tym polega między innymi profilaktyka logopedyczna."Top 20 gadżetow na majówkę - matkadentystka.pl"Top 20 gadżetów na majówkę"

Blog MatkaDentystka.pl

Cyt. "I nie ma co ukrywać, nie byłoby lekko bez kilku gadżetów, które z całego serca Wam polecam."

Cyt. "Reflo Cup to bardzo ciekawy kubeczek do nauki samodzielnego picia – ryzyko zalania przez dziecko całego koca piknikowego zdecydowanie spada. Ale to kubek nie tylko dla najmłodszych – świetnie sprawdzi się u całej rodziny podczas pikniku, a także w samochodzie – chroniąc przed wylaniem napoju przy gwałtownych manewrach."Kubek Reflo na blogu Mommy Life With Marya"Flow controlled drinking cups!"

Amerykański blog Mommy Life with Marya

Cyt. "When the Reflo Smart Cup arrived, I was surprised at how "normal" the cup was and just the perfect size for little toddler hands.  The texture on the outside of the cup helps my daughter to hold onto it without it slipping easily, too."

Cyt. "This has become my toddlers favorite cup in the last week and she is so excited to have her very own "big girl" cup." (...) "Want to know what else makes these cups great?  They are made in the USA and they are BPA-free, phthalate-free and dishwasher safe."


Kubek Reflo jako jeden z "gadżetów" logopedycznych"Polecane logopedyczne >gadżety<"

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Czerwinie


Cyt.
Polecane logopedyczne "gadżety"
1. Butelka Haberman- zestaw do karmienia dzieci z rozszczepem wargi i podniebienia oraz dzieci z zaburzeniami neurologicznymi- MEDELA
2. Kubeczek do karmienia wcześniaków i noworodków- MEDELA 3. Szpatułka laryngologiczna plastikowa- do nauki jedzenia z łyżeczki - BENE
4. Kubek treningowy REFLO Smart CupKubek Reflo w Magazynie Dada"Pomysł na prezent - kubek Reflo"

Magazyn Dada - wiosna 2016

Cyt. "Reflo Smart Cup to niezwykły kubek, potrafi mile zaskoczyć."

Cyt. "To nagradzany wielokrotnie w USA kubek treningowy. Jest neutralny dla zgryzu dzieci, dlatego polecany jest przez logopedów i ortodontów."

Kubek Reflo zwycięzcą GOLD BEST CHOICE w Supermama Awards 2016 - kategoria akcesoria do karmienia"Laureaci 2016 Supermama Awards - kategoria Akcesoria do karmienia - kubek Reflo zdobywa nagrodę GOLD BEST CHOICE 2016"

Supermama Awards 2016 - grudzień 2016

Cyt. "Kubek, którym zachwycają się logopedzi, pediatrzy i ortodonci. Jest neutralny dla zgryzu dziecka uczącego się samodzielnie pić. Bezpieczna alternatywa dla kubków niekapków."

Cyt. "Kubek uniemożliwia wylanie całej zawartości napoju, zapobiega nagłym rozlaniom napoju np. gdy zadrży ręka, gdy małe dziecko uczy się pić (np. w żłobku).

Niezbędny w każdej rodzinie."

Kubek Reflo w koszyku wyprawkowym Jessici Biel i Justina Timberlake'a"Amazing gifting sent to Jessica Biel, Justin Timberlake and Baby Silas"

The Inventorz Network™ - maj 2015

Cyt. "We are so honored to share some of the amazing products found within our network with Jessica Biel and Justin Timberlake in celebration of the recent birth of their baby boy Silas!  They’re sure to enjoy the most innovative and award winning products that solve every problem imaginable that new parents encounter!!!"

Cyt. "The Reflo Smart Cup ™ is a revolutionary new concept in training cups. It’s a smart alternative to sippy cups and a great transitional tool for your children to learn to drink from an open cup."Kubek Reflo w rankingu 20 produktów, które ułatwiają życie mamom"20 produktów, które ułatwiają życie mamom."

Portal Mamy Mamom

Cyt. "Bez czego dzisiejsza mama nie wyobraża sobie życia? Jakie produkty czynią macierzyństwo łatwiejszym? Oto 20 hitów, które powinna mieć w domu każda mama!"

Cyt. "Kubki do nauki picia zapewne wymyśliły matki, które miały dość poplamionych ubrań swoich pociech. I wszystkim mamom wyszło to na dobre. "

Cyt. "Kubek treningowy Reflo jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, ponieważ jest neutralny dla zgryzu. Dlatego polecany jest przez logopedów, ortodontów i pediatrów. Reflo nie wymaga od dziecka ssania (kubki niekapki wymuszają ssanie przez co negatywnie wpływają na zgryz dziecka), więc to bezpieczny sposób na przejście od butelki do picia ze zwykłego kubka – poza tym dziecko pije „jak dorosły”. Opatentowana wkładka w kubeczku Reflo™ reguluje poziom przepływu napoju – ten sam strumień płynu jest w każdym fragmencie brzegu kubka i niezależnie od kąta jego nachylenia. Ten kubek zdobywa szereg nagród i rekomendacji."


1 miejsce na najlepszyranking.pl - RefloNajlepsze kubki i bidony dla dzieci - ranking 2017

NajlepszyRanking.pl - kilka miesięcy 2017 roku

Cyt. "Przedstawiamy aktualny ranking z kategorii: kubki i bidony dla dzieci. Zestawienie jest aktualizowane każdego miesiąca i zawiera najlepsze Kubki i bidony dla dzieci wraz z ich parametrami."

Cyt. "Najpopularniejszy produkt w rankingu to Kubek Reflo Smart Cup - przezroczysty Reflo - przezroczysty"

Cyt. "Najlepiej oceniany produkt to Kubek Reflo Smart Cup - przezroczysty Reflo - przezroczysty"
Reflo dla osób z niepełnosprawnymi dłońmi"Zobacz amerykański kubek dla osób z niesprawnymi dłońmi"

Serwis niepelnosprawni.pl

Cyt. "Dziś już wiemy, że Reflo Smart Cup pomaga też likwidować bariery. Ten niepozornie wyglądający kubeczek okazuje się czymś więcej niż kubkiem treningowym dla dzieci uczących się samodzielnie pić."

Cyt. "Kubek Reflo przekracza granice (także własne, wynikające z definicji kubka treningowego) – bo jest z założenia przeznaczony dla dzieci – a my mówimy dziś o nim jako o pomocy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dla osób w różnym wieku, które mają mniej sprawne dłonie, ręce i potrzebują wsparcia w czynności picia, a jednak chcieliby być samodzielni – Reflo staje się nieodzowny."

Cyt. " Z praktyki logopedów i neurologopedów (te grupy specjalistów zachwyciły się kubkiem od samego początku, a wraz z nimi pediatrzy i ortodonci) wynika, że Reflo świetnie sprawdza się wśród osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności:
- przy mózgowym porażeniu dziecięcym (hemiplegia, diplegia, tetraplegia i in.);
- w zespołach genetycznych (trisomia 21 – zespół Downa, zespół Draveta, zespół Charge i in.);
- przy zaburzeniach neuromięśniowych (SM – stwardnienie rozsiane, SLA – stwardnienie zanikowe boczne, rdzeniowy zanik mięśni, zespół Guillaina-Barrégo i in.);
- u osób z dysfagią, czyli zaburzeniami połykania (zaburzenia te mogą pojawiać się w różnego rodzaju chorobach, urazach, schorzeniach, np. udar, choroba Parkinsona, guzy pnia mózgu, pląsawica Huntingtona, nowotwory jamy ustnej, choroby mięśni, choroba refluksowa i in.)."

Cyt. "Jednocześnie jego półprzezroczystość i kształt sprawiają, że Reflo z zewnątrz niewiele różni się od zwykłej szklanki – nie ma dzióbka, ustnika ani dzięcięcych aplikacji – to ma niebagatelne znaczenie dla dorosłych. W efekcie Reflo staje się rozwiązaniem tak dobrym, że daleko wykracza poza wyobrażenie o kubkach treningowych – i po prostu ułatwia naszą codzienność."


Reflo jako prezent na pierwsze urodziny dziecka"80 sprawdzonych prezentów na pierwsze urodziny!"

Matkadentystka.pl

Cyt. "Jestem zwolenniczką kupowania dzieciom rzeczy praktycznych, dlatego w moim zestawieniu z pomysłami na prezent dla roczniaka nie mogło ich zabraknąć."

Cyt. z innego art. "Reflo Cup to bardzo ciekawy kubeczek do nauki samodzielnego picia – ryzyko zalania przez dziecko całego koca piknikowego zdecydowanie spada. Ale to kubek nie tylko dla najmłodszych – świetnie sprawdzi się u całej rodziny podczas pikniku, a także w samochodzie – chroniąc przed wylaniem napoju przy gwałtownych manewrach."Reflo jako prezent - czas dzieci"Prezenty na czasie"

Czasdzieci.pl

Cyt. "Rewelacyjny kubeczek treningowy polecany przez logopedów, pediatrów, ortodontów, terapeutów zajęciowych."

Cyt. "Kubek jest genialny także z innych powodów:      - Na zewnątrz Reflo wygląda jak zwykły kubek czy szklaneczka dla dorosłych. A wiadomo, że dzieci uwielbiają robić to, co dorośli – np. pić z „dorosłego kubka“. Już malutkie niemowlęta zaczynają naukę z Reflo - od ok. 5-6 miesiąca życia.
- Przezroczystość kubka umożliwia obserwowanie ilości płynu w środku, zatem dziecko uczy się kontrolować picie jeszcze lepiej.
- Po wyjęciu wkładki staje się zwykłym (acz niezwykłym) kubkiem do picia.
- Kubek sprawdza się też u osób starszych, hospitalizowanych, u osób niepełnosprawnych (zwłaszcza z zaburzoną motoryką kończyn górnych), u osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, czy z zaburzeniami połykania oraz podczas wczesnej interwencji logopedycznej.
- Niektórzy dorośli używają go w samochodach i biorą na wycieczki, pikniki, żeby unikąć wpadania owadów do napojów."Reflo na blogu madameblania.pl"Jak nauczyć dziecko pić ze szklanki? Kubek treningowy - Reflo Smart Cup"

Blog Madame Blania

Cyt. "Idealny dla maluchów które pragnąć pić z "prawdziwego" kubeczka."

Cyt. "Kubek wzbudził duże zainteresowanie syna i Michaś chętnie z niego pije. Dzięki wkładce nauka picia jest znacznie łatwiejsza."

Cyt. "Kubek Reflo pozwala na prawidłową naukę picia bez nadmiernego zalania ubrania dziecka. Płyn płynie, ale w sposób kontrolowany."

Cyt. " Kubek ma prosty design, łatwo się go czyści. Myślę, że Reflo Smart Cup sprawdzi się równie dobrze podczas wakacji. Przebywając na dworze nie ma obawy, że do kubka wpadnie jakiś robaczek."Reflo na VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej"Opanowanie czynności picia, a rozwój kompleksu orofacjalnego.
Kubek Reflo vs. kubek „niekapek” - analiza porównawcza" Natalia Kryszak


VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Specjalista potrzebny od zaraz, czyli wczesne wspomaganie rozwoju (mowy) dziecka"

Naukowe Koło Logopedów i Audiologów UMCS

P. Natalia Kryszak - logopedia z audiologią UMCS

Analiza porównawcza:

Kubek "niekapek":
- utrwala odruch ssania - przetrwałe połykanie typu niemowlęcego
- uniemożliwia podniesienie języka do podniebienia, co wpływa na obniżenie jego napięcia - brak pionizacji
- może utrwalać nieprawidłowy nawyk oddychania torem ustnym
- może prowadzić do powstania zgryzu otwartego.

vs.

Kubek Reflo:
- ułatwia przejście od butelki ze smoczkiem do otwartego kubka
- rant kubka pozwala na ułożenie go na dolnej wardze oraz na wysunięcie w jego kierunku języka i górnej wargi dziecka
- ćwiczy umiejętność dzielenia porcji płynu
- neutralny dla zgryzu
- specjalna opatentowana wkładka Reflo, zapobiega nagłemu rozlaniu całego płynu.


Podziękowania dla Reflo z Centrum Zdrowia DzieckaPodziękowanie dla EnergyFamily (dystrybutora kubka Reflo) od Dyrekcji Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie

Otrzymaliśmy podziękowanie za podarowanie pomocy logopedycznych dla Instytutu.

Cyt. "Dzięki okazanej hojności i życzliwości została wsparta Poradnia Logopedyczna"

Cyt. "Dziękujemy serdecznie za okazane wsparcie, które traktujemy jako wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym"

Podziękowania dla Reflo z Poradni Logopedycznej IPCZDPodziękowanie dla EnergyFamily (dystrybutora kubka Reflo) od Poradni Logopedycznej
Ośrodka Audiologii i Foniatrii
Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka"

Otrzymaliśmy podziękowanie za podarowanie pomocy logopedycznych od Poradni Logopedycznej
od dr n. med. Katarzyny Iwanickiej-Pronickiej - Kierownika Ośrodka Audiologii i Foniatrii IPCZD

Cyt. "(...) składam serdeczne podziękowania za przekazane nam pomoce. Będą one nieocenionym wsparciem w codziennej pracy diagnostycznej i terapeutycznej w naszej poradni"


Reflo polecany przez logopedów - loogopeda wychowawca mowy"Kubek treningowy Reflo Smart Cup"

Logopeda - wychowawca mowy

Cyt. "Przede wszystkim łatwy do użycia. Wystarczy włożyć wkładkę regulującą przepływ napoju, dzięki czemu możemy uzyskać strumień w miejscu, w którym znajdują się usta dziecka, nie wymagając od niego żadnego ssania."

Cyt. "Następną zaletą kubka jest jego półprzezroczystość. Dzieci widzą kolor płynu wlanego do kubka, jego poziom, a terapeuta/rodzic ułożenie warg dziecka czego wynikiem jest zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa oraz łatwiejszej nauki."

Cyt. "Najlepszą zaletą jest wygląd kubeczków – wyglądają jak kubki, których używają Rodzice co jeszcze bardziej przyciąga uwagę dzieci, dodatkowo zachęcając do korzystania z nich. Ponadto ma też odpowiedni rozmiar dla małych rączek oraz dostępny jest w kilku kolorach. Osobiście do wstępnej nauki picia polecam kubek bezbarwny."

Cyt. "Wspólnie z ortodontami przekonujemy o jego stosowności, ponieważ jest on neutralny dla kształtującego się zgryzu, czego nie można powiedzieć o często stosowanych kubkach niekapkach."9 trików dla rodziców dbających o rozwój mowy dziecka"9 trików dla rodziców dbających o rozwój mowy dziecka"

Dobra Mama

Cyt. "Wybór idealny – kubek Reflo neutralny dla zgryzu".

Cyt. "Jesteś świadomym rewolucjonistą i rodzicem w jednej osobie. Nie dosyć, że nie stosujesz niekapków, to śmiało stosujesz się do rekomendacji logopedów i pediatrów i podajesz dziecku kubek Reflo.  Wiesz, że jest kubkiem wielokrotnie nagradzanym, bezpiecznym dla dziecka, nie zawierającym BPA, nie zawierającym ftalanów i łatwo myje się go w zmywarce."

Cyt."Ale dlaczego logopedzi tak zachwycają się kubkiem Reflo?
⦁ bo jest neutralny dla zgryzu
⦁ bo dzięki niemu dziecko uczy się nowych umiejętności, czyli uczy się pić jak z kubka otwartego (a nie jak z butelki ze smoczkiem)
⦁ bo brzeg kubka pozwala na ułożenie go za dolną wargą, umożliwiając dziecku prawidłowe uczenie picia"
Matka Logopedka o kubku Reflo Smart"Kubek Reflo Smart Cup - pierwsze wrażenia"

Blog - Matka Logopedka

Cyt. "Wyglądem bardzo przypomina znane szklanki z Ikei. Na pewno pozwoli to poczuć się dziecku trochę bardziej "dorosłym", bo przecież już  pije z takiej szklanki jak mama i tata".

Cyt. "Jest mniejszy niż myślałam (nie sprawdziłam wcześniej) - mieści 170 ml płynu, ale dzięki swoim wymiarom idealnie "leży" w małej rączce dziecka."

Cyt."Picie z niego bardzo spodobało się Frankowi, choć na początku musiał się tego picia nauczyć - dopasować dolną wargą, domykać górną, i odstawić kubek, kiedy już nie chce pić."

Cyt. "Po miesiącu używania kubka Reflo Smart, meldujemy, że nasz jeszcze "żyje" i stał się ulubionym kubkiem Franka ????".

Cyt."Robi się cieplej, maluchy będą pić coraz więcej i częściej, a to zdecydowanie lepszy wybór od butelki czy niekapka..."
-----------

Poniżej znajdziecie też bezpośrednie linki do wybranych publikacji:


Safe Buy