Newsletter

Mother's Corn Naczynia biodegradowalne | O Mother's Corn piszą...

Artykuły, recenzje, opinie, blogerzy, publikacje o naczyniach Mother's Corn.
Prezentujemy tutaj kilka wybranych i ich fragmenty. Całość artykułów będzie można wkrótce przeczytać w Aktualnościach.


8 powodów, dla których warto używać naczyń z kukurydzy - ekologia.pl"8 powodów, dla których warto używać naczyń z kukurydzy"

Ekologia.pl - Zdrowo, pozytywnie, nowocześnie

Cyt. "Znajoma mama dwójki małych łobuziaków wyraziła swój entuzjazm następująco: Po prostu genialne! Proste, radosne i inspirujące!"

Cyt. "Urzekają już przy pierwszym kontakcie. A ich urok nie mija, lecz oczy z zachwytu otwierają się coraz szerzej i w naturalny sposób przyciągają do siebie „eko-wielbicieli”. Niektórzy cenią je a ich kolor, inni za kształt, linię, gładkość, a jeszcze inni za funkcję, czy wysoką jakość. "

Cyt. "Wielofunkcyjność to ich drugie imię  Jedno naczynie można wykorzystać na wiele sposobów. Talerzyk może być używany przez dziecko w czasie nauki samodzielnego jedzenia, a później – do serwowania przekąsek podczas rodzinnych przyjęć. Picnic Cup Set może być używany jako miseczka do zupy albo jako pojemnik na bakalie. Zakręcany szczelnie (i zakręcony pozytywnie, bo z uśmieszkiem) pojemnik EcoTainer – z kubeczka na koktajl owocowy staje się pojemnikiem do mrożenia żywności (oczywiście eko-żywności). A pudełko na sztućce znajduje nowe zastosowanie jako miejsce składowania kredek – czyli eko-piórnik."

Cyt. "Kształtują poczucie estetyki u dzieci  Piękny wygląd to wyróżnik Mother’s Corn, zdobywają nagrody za design (np. w 2014 roku nagroda iF product design dla MY SMART GROWING UP SET) i cieszą nasze oczy kolorem i kształtem. Chyba, że wolicie wpatrywać się w plastikową zastawę z kolorowymi księżniczkami, samochodzikami czy myszkami…. Szczerze wątpię… A ten minimalizm i harmonijna elegancja to coś, z czym Wasze dzieci i Wy będziecie mieć kontakt kilka razy dziennie, więc warto!"

Mother'S Corn na portalu Dzieci Sa Wazne dsw"Kukurydza zamiast plastiku – naczynia i sztućce dla dzieci"

DSW - Dzieci Są Ważne

Cyt. "Jesteśmy nie tylko tym, co jemy, ale także tym, w czym jemy."

Cyt. "W czym więc serwować posiłki dzieciom?  PLA, czyli polilaktyd to biodegradowalne (w ciąg sześciu miesięcy rozkłada się na  dwutlenek węgla, wodę i tak zwany humus) i kompostowalne tworzywo powstałe z surowca odnawialnego, jakim jest skrobia kukurydziana. Firma Mother’s corn produkuje z niego naczynia dla dzieci, które nie zawierają przenikających do żywności hormonów i innych niebezpiecznych substancji. Co ważne, powstają one z kukurydzy niemodyfikowanej genetycznie (certyfikat tutaj). Naczynia Mother’s corn mają trwałość plastiku."

Cyt.:"Podoba nam się słoneczny i pozytywny żółty kolor i kształty naczyń, szczególnie wieloprzegródkowych talerzy, które świetnie nadają się do BLW. Ale najważniejsze jest to, że są bezpieczne dla ludzi i środowiska."


Mother'S Corn na Mamy-Mamom jako hit eko"Ekologiczne hity, które warto mieć!"

Mamy-Mamom

Cyt. "Świadome rodzicielstwo to wspieranie rozwoju dziecka produktami bezpiecznymi dla jego zdrowia i środowiska. Oto wybrane przez nas eko hity, które warto posiadać w domu."

Cyt. "Spośród setek produktów ekologicznych wybraliśmy te, które zasługują na zainteresowanie każdej mamy. Znamy i polecamy!"

Cyt. "Eko-naczynia WIELORAZOWE z kukurydzy. Można się w nich zakochać!"

Cyt. "Są przyjazne dla środowiska i bezpieczne w pełni dla zdrowia dzieci i dorosłych. Kubeczki, talerzyki, miseczki i sztućce najwyższej jakości mają wiele ciekawych zastosowań. Piękny design produktów Mother’s Corn sprawia, że towarzyszą nie tylko dzieciom w nauce samodzielnego jedzenia, ale także młodzieży i dorosłym w codziennym życiu."

Cyt. "Mother’s Corn jest blisko natury – te żółciutkie naczynia są eco-friendly, ponieważ produkuje się je z materiału powstałego ze skrobi kukurydzianej, a ten jest w pełni biodegradowalny i kompostowalny, nie zawiera BPA, nie zawiera hormonów, ani żadnych szkodliwych substancji.
W ten sposób Mother’s Corn myśli o naturze i o przyszłych pokoleniach.
"

Mother'S Corn na Mamy-Mamom jako hit eko"Mother’s Corn – złote naczynia"

Blog Matka Dentystka

Cyt. "Wcale nie przypominają wyglądem popularnych, pstrokatych, bajkowych talerzyków których pełno w sklepach z artykułami dla dzieci. Daleko im też do skandynawskiego, surowego designu. Ale mają w sobie „to coś”, co nie pozwala obok nich przejść obojętnie. "

Cyt. "Ale tak między nami mówiąc, to w tych naczyniach wcale nie uwiódł mnie ten ekologiczny aspekt, ale ich… Funkcjonalność!  Co się rzuca pierwsze w oczy? No jasne, że te przegródki w talerzach!"

Cyt. "Po dokładniejszych oględzinach dostrzeżecie silikonowe, zapobiegające przesuwaniu elementy, umieszczone od spodu naczyń. Mała rzecz, a nie raz wyratowała mnie od ścierania „helbatki” ze stołu."

Cyt. "Wróćmy jednak do tych przegródek. Coś jest w tym, że dzieci lubią jak jedzenie jest niezmieszane. Podanie Ewie kanapki zazwyczaj kończy się rozłożeniem jej na części pierwsze i jedzeniem poszczególnych elementów po kolei, a jak ma gorszy dzień to w ogóle odmówi jej zjedzenia. Inaczej ma się sprawa, gdy w jednej przegródce leży bułeczka, w drugiej ogórek a w trzeciej żółty serek. Może być wstrząśnięte, byle nie zmieszane ???? Nie znam na to żadnej naukowej teorii, ale u nas bardzo się sprawdza gdy jedzenie jest w ten sposób podane."

Cyt. "W bogatej ofercie Mother’s Corn na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Naczynie te są w bardzo przemyślany sposób zaprojektowane, tak aby jak najlepiej i najdłużej służyć dzieciom i dorosłym. Na pewno warto je rozpatrzyć szukając pierwszej zastawy dla malucha. Widzę w nich potencjał przy Mikołajowym BLW."

Cyt. "Nie czuję się bardziej „eko” używając Mother’s Corn, ale mam za to w kuchni kilka niebanalnych i funkcjonalnych naczyń. Wspierają one samodzielne odżywianie mojego dziecka, a przy okazji przydają się przy organizacji urodzin, grilli i wielu innych imprez (nie tylko plenerowych). "

Cyt. "Warto zapoznać się z ofertą Mother’s Corn, nie tylko z ekologicznych przesłanek, ale też ze względu na ich pomysłowy i niebanalny design."

Mother'S Corn u Pani Gadżet - zestaw na piknik"Mother’s Corn jako idealne rozwiązanie na piknik"

Program Pani Gadżet na TVN Style - maj 2017

Pani Gadżet zabrała na piknik nasze EKO-sztućce????ze skrobi kukurydzianej! ???? ????
I mówi o nich wspaniale!
Jak zwykle ma też świetne poczucie humoru.

Nie zawsze ten link działa, ponieważ odcinki raz są aktywne, a raz nie wg polityki player.pl https://player.pl/programy-online/pani-gadzet-odcinki,160/odcinek-11,S13E11,70660.html


Mother'S Corn u Mamy-Mamom instagram"Mother’s Corn są mega!!!"

Mamy_mamom Instagram

Cyt. "Czy wiecie, że sposób podania dziecku posiłku ma ogromny wpływ na to, czy zainteresuje się nim ono i ile go zje?"

Cyt. "o tym jak zachęcić dziecko do jedzenia, wkrótce na mamy-mamom.pl tymczasem przedstawiamy nasze ostatnie odkrycie - ekologiczne naczynia od @mothers_corn ! Są mega!"Mother'S Corn recenzja Moniki Mrozowskiej"Monika Mrozowska rekomenduje zestaw Complete Growing Up"

Recenzje na NaturalnieDlaDzieci

Cyt. "Mój hit. Nie ma się co oszukiwać."

Cyt. "Naczynia Mothers Corn Baby to „must have” każdej odpowiedzialnej, świadomej mamy."


Mother'S Corn w Minilo i Aniela ekoczasopismoMother's Corn jako alternatywa dla plastikowych naczyń

Minilo & Aniela (czasopismo o ekologii dla dzieci i młodzieży)

Cyt. "Nie lubisz plastikowych naczyń? Jest alternatywa!"

Cyt. "Eco-friendly, wielorazowe kubeczki, talerzyki, sztućce oraz inne akcesoria – wszystkie designerskie i kompostowalne! Najwyższa jakość i bezpieczeństwo dla dzieci i dorosłych."

Mother'S Corn na blogu Jaśkowe KlimatyMother's Corn pojemnik na przekąski idealny na podróż

Blog Jaśkowe Klimaty - profil na Facebooku

Cyt. " To kubek na przekaski od EnergyFamily z zamkięciem idealny w podróż"

Cyt. "I bardzo dobry jakościowo"

Mother'S Corn na blogu MojeDwoje by Bubulinka"Nie zmuszaj dziecka do jedzenia – prawdy i mity o niejadkach i ich matkach"

Blog Moje Dwoje

Mnóstwo pięknych zdjęć z naczynkami Mother's Corn. Dziękujemy też za wiele cennych myśli dotyczących karmienia dzieci.

Cyt. " Po 1 nie karmię, jedzą same. Po 2 nie namawiam, połowa zostaje dla mnie. Po 3 nie wydzielam porcji, Tomik do dziś je jak wróbelek. 4 Czasem tylko wspomagam się zabawami przy jedzeniu. I mogę śmiało stwierdzić, że nic im nie jest gdy zjedzą mało, nawet bardzo mało. Niejadki moje to dzieci, które same wiedzą kiedy i ile mogą. W sumie o tym kiedy to decyduje pora dnia lub ewentualnie ja ale pojemność miski i wielkość porcji wybierają sami. Zazwyczaj zostaje dla mnie, wiadomo."

Mother'S Corn na Blogu Młodego Rodzica"Miseczka do zupy Mother's Corn"

Blog Młodego Rodzica

Cyt. "Nie taka zwykła miseczka…."

Cyt. "Pomyślałam – fajnie, ekologicznie, prosto, ale to tylko zwykła miseczka. Nic bardziej mylnego! Stała się ulubioną maćkową miseczką w naszym domu!"

Cyt. "Zwykła miseczka do zupy, ale jaka poręczna! Miseczka ma małą średnicę, za to jest wysoka. Maćkowi jest łatwiej nabrać jedzenie na łyżkę i nie musi ganiać go po całej miseczce. Niepozorne uchwyty, ułatwiają mu trzymanie miseczki, kiedy ta próbuje (ale tylko trochę, nie jest bardzo śliska) jeździć po stole. Uchwyty są niewielkie, ale w zupełności wystarczają małym rączkom."

Cyt. "Już przy pierwszym użyciu Maciek był zadowolony z nowego naczynia."

Mother'S Corn zauważone na targach KidsTime"Targi Kids’ Time Kielce"

Blog Matka Dentystka - relacja po targach

Cyt. "Wybrałam dla Was dziś to, co było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem i do czego sama wcześniej nie dokopałam się w internecie."

Cyt. "Jakoś ostatnio u mnie coraz bardziej eko"

Cyt. "Piękne, biodegradowalne naczynia dla maluchów od 6 miesiąca i dorosłych. Wykonane z kukurydzy i ziemniaków, bez toksycznych substancji.  Wiele produktów zarówno do podawania, przygotowywania jak i przechowywania jedzonka."
Mother'S Corn na Madziakowo"Pojemnik na przekąski - Mother’s Corn"

Blog Madziakowo

Cyt. "Pojemnik jest dość mały, ale właśnie o to mi chodziło. Trzylatek zresztą więcej nie zje :)"

Cyt. "Przydaje się przede wszystkim do auta czy w podróż pociągiem itd. Chowam do niego przekąski takie jak suszona żurawina czy pokrojone jabłko czy coś innego, zamykam i mogę wrzucić do torby czy plecaka."

Cyt. "Jest on wykonany z surowców bezpiecznych dla dziecka co też ma swoje minusy - otóż nie można go myć w zmywarce i to chyba jedyna jego wada jak dla mnie. Rozmiar jest optymalny nie za duży, nie za mały (choć istnieje teżż wersja większa). "

Cyt. "Swoją drogą pojemnik też kilka razy był używany jako domek do drobnych zabawek - zwyczajnie spodobał się synkowi. Jest on leciutki i wykonany z PLA (wyjaśnienie powyżej), nie obciąża nam torebki i jesteśmy spokojni, że się nie zbije przypadkiem. Wieczko jest opatrzone silikonową uszczelką, która sprawia, że pojemnik się sam nie otwiera. Ogólnie serdecznie polecam."


I jeszcze zapraszamy Was do obejrzenia filmików na temat naczyń biodegradowalnych Mother's Corn
https://www.youtube.com/playlist?list=PLAz0QV1_hCPc2YRJMZVKtXLJzPNub55YT

Kolejne publikacje już wkrótce:)


Safe Buy