Newsletter

Reflo Smart Cup | Bezpieczeństwo kubka Reflo


Reflo Smart Cup™ jest w pełni bezpiecznym kubkiem do nauki picia - przeznaczonym dla dzieci już od ok. 6 miesiąca życia.Nie zawiera BPA

Nie zawiera ftalanów

Spełnia europejskie normy i standardy:
EN 14350-1,
BS EN 14350-2

Spełnia także wszelkie wymagania i normy bezpieczeństwa polskiego Sanepidu, przeszedł testy na migrację globalną (normy wg ILAC MRA oraz PCA Polskie Centrum Akredytacji):
PN-EN 1186-9
 

Składnikiem, z którego zbudowany jest kubek jest bezpieczna forma PS6 (czyli forma twardego plastiku/polistyrenu, a nie styropianu). W literaturze naukowej uznaje się, że PS6
w tej formie twardego plastiku (z jakiej jest Reflo) jest bezpieczny.
(Tylko w momencie spalania szkodliwe mogą być opary tego składnika
lub stosowanie polistyrenu w formie styropianowych naczyń do gorących potraw.)
Forma kubka Reflo jest przebadana i bezpieczna: nie zawiera ftalanów, nie zawiera BPA, jest bezpieczny w kontakcie z żywnością, spełnia wszystkie niezbędne normy, przeszedł testy migracji globalnej (zarówno zagraniczne jak i polskie).


Może być myty w zmywarce.

Ma łatwy w utrzymaniu higieny i prosty do mycia oraz ponownego złożenia mechanizm.

Reflo jest wielokrotnie nagradzany przez rodziców jako
najlepszy kubek treningowy.INSTRUKCJA PRAWIDŁOWEGO UŻYTKOWANIA KUBKA REFLO:

Przed zastosowaniem umyj kubeczek i wkładkę Reflo.

Złożenie i stosowanie kubeczka:
1. wlać ok. 170 ml (ok. 6 uncji) dowolnego napoju (nie stosować do gęstych musów lub pulp owocowych)
2. umieścić równo wkładkę Reflo wewnątrz kubka uchwytem do góry
3. LEKKO docisnąć wkładkę do kubka, żeby ją dobrze dopasować i zapobiec wypadnięciu
Kubek Reflo jest gotowy do użycia!

Usuwanie wkładki Reflo - po prostu lekko przekręć i wyciągnij wkładkę.


Wskazówki dotyczące stosowania kubeczka Reflo oraz kilka informacji o Reflo:

 • nie powinien być używany do gorących napojów
 • nie powinien być używany do napojów gęstych, musów, pulp owocowych i napojów zawierających zagęstniki
 • może być myty w zmywarkach, nie zawiera BPA, nie zawiera ftalanów
 • jest zaprojektowanych w sposób uniemożliwiający gromadzenie się resztek i zarazków. Nie posiada niepotrzebnych uszczelek, dziubków, membran, ani skomplikowanych mechanizmów. Dlatego łatwo utrzymać jego higienę, wystarczy wstawić do zmywarki na normalny program mycia.
 • składa się z przezroczystych części, wiec łatwo zobaczyć zawartość kubka – ma to znaczenie zwłaszcza przy treningu picia, gdy dziecko sprawdza ile napoju ma w kubku i uczy się podstawowych praw fizyki. Poza tym jest wygodne i zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.
 • jest neutralny dla zgryzu. Dlatego polecają go logopedzi. Tym samym nie jest kojarzony z zagrożeniami związanymi z rozwojem mowy i problemami stomatologicznymi (a niestety ma to miejsce w przypadku kubków niekapków, które wymuszają ssanie napojów). Reflo to kubek z kontrolowanym przepływem, który nie wymusza ssania, lecz uczy dziecko picia, jak z normalnego kubka otwartego. To inteligentna alternatywa dla kubków niekapków.
 • pasuje do małych rączek dziecka
 • pasuje do rożnych uchwytów w wózkach i samochodach
 • uniemożliwia rozlanie całego płynu podczas potrzącania kubkiem
 • nie zapobiega oczywiście rozlaniu, gdy się go przechyli lub upuści na podłogę, podobnie jak standardowe kubki. Przy czym wypływ napoju jest wówczas wolniejszy
 • nie nadaje się dla dzieci, które lubią rzucać przedmiotami. Kubki mogą pękać, jeśli zostaną rzucone lub upuszczone na twarde powierzchnie, np. płytki podłogowe.
 • ma równomierny strumień napoju niezależnie od miejsca brzegu kubka, z którego pije Twoje dziecko, podobnie jak w przypadku standardowego kubka. Różnica jest taka, że kubek Reflo posiada funkcję kontroli przepływu. Jego konstrukcja została opatentowana i jest chroniona prawem.
 • został stworzony dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom bezpieczniejszy, inteligentniejszy sposób nauki picia z otwartego kubka

Ciekawostka:

Kubeczek Reflo powstał i jest całkowicie produkowany w Stanach Zjednoczonych.
Produkuje go mała rodzinna firma Reflo Ltd założona w 2010 roku przez mamę i tatę, którzy zrealizowali potrzebę nauczenia swojej trójki dzieci jak pić z otwartego kubka - ale w lepszy bezpieczniejszy sposób niż z niekapków.
Po latach pomysłów i planowania narodził się kubeczek Reflo i szybko zyskał popularność na całym świecie!
Rodzina Reflo dziękuje za wsparcie i życzy przyjemnego korzystania z kubeczka Reflo.

Pod tym linkiem znajdują się niezależne recenzje lekarzy z USA, które zostały przesłane przez specjalistów do firmy Reflo bez wynagrodzenia https://reflo.net/doctorreviews.shtmlSafe Buy