Gadżety i akcesoria dla dzieci | Otulaczek ZEN SWADDLE Premier Songbird

Otulaczek ZEN SWADDLE Premier Songbird

Otulaczek ZEN SWADDLE firmy Nested Bean.

Kolekcja Premier – wysokiej jakości otulaczek z miękkiej tkaniny bawełnianej o podwójnym splocie. Przytulny i mięciutki - idealny dla delikatnej skóry dziecka. Wspaniały pomysł na prezent.

Wzór Songbird – śpiewający ptaszek Songbird trzyma w dzióbku nutkę, tworząc piękną melodię dla dziecka.

149,00 zł

Stan: Brak produktu na stanie

Zen Swaddle to genialny bawełniany otulaczek dla noworodków i niemowląt, dający moc dotyku matki.

Zapewnia maluszkom komfort i bezpieczeństwo, jakie czują w ramionach rodziców – wszystko dzięki połączeniu zasad tradycyjnego otulania z opatentowanym rozwiązaniem - imitacją dotyku i przytulenia matki. Potwierdzone naukowo efekty działania otulaczka Zen to między innymi pomoc w uspokajaniu dziecka oraz dbałość o jego dobry dłuższy sen.

  • Dla niemowląt od 0 do ok. 6 miesiąca życia
  • 2w1, czyli dwa rozmiary w jednym otulaczku:
    Rozmiar 1 (0-3 mce) - otulenie noworodka (od urodzenia do ok. 66 cm)
    Rozmiar 2 (3-6 mcy) - miejsce dla rosnącego niemowlęcia (od ok. 66 do 76 cm)
  • Waga dziecka: od ok. 3 kg do ok. 8,5 kg
  • Posiada niezbędne certyfikaty i testy
  • Dostępna kolekcja Premier lub Classic oraz różne wzory w ramach danej kolekcji

Opatentowane rozwiązanie - imitacja dotyku matki dla łatwiejszego i dłuższego snu. Jak to działa?

Twój dotyk - dotyk matki - sygnalizuje dziecku, że jest bezpieczne, przytulone i kochane. Dziecko w Twoich ramionach wycisza się i zapada w spokojny sen. Jednak nie zawsze możliwe jest trzymanie dziecka non stop w ramionach. Choćby się tego bardzo nie chciało, czasem trzeba dziecko odłożyć do łóżeczka.

Otulaczek Zen Swaddle™ imituje wrażenie trzymania dziecka w ramionach mamy.

Bazując na badaniach potwierdzających korzyści symulacji dotyku, w otulaczku umieszczono nieco cięższe fragmenty po bokach i na środku, żeby zapewnić poczucie bezpieczeństwa, jakie dziecko czuje tylko w ramionach matki.

W ramach jednego otulaczka stworzono też 2 rozmiary, żeby otulaczek pasował zarówno dla noworodka, jak i nieco starszego niemowlęcia.

Wykonany ze 100% luksusowej bawełny otulaczek może być prany w pralce oraz suszony w suszarce bębnowej.

Jak otulać dziecko w otulaczku Zen Swaddle:
jak otulać otulaczkiem Zen Swaddle

Krok 1
Ułóż otulaczek jak na rysunku 1 - rozłożone szeroko skrzydła otulaczka, a część przednią otwarta do dołu. Ułóż dziecko w środku otulaczka. Gdy dziecko jest malutkie (do ok. 58 cm wzrostu) użyj wewnętrznej kieszeni na nóżki - dla bezpieczeństwa dziecka i żeby zapewnić mu poczucie przytulności. Gdy dziecko jest nieco większe (ponad 58 cm wzrostu, czy po skończeniu 1 miesiąca życia, nóżki można umieścić bezpośrednio w większej kieszeni otulaka.

Krok 2
Przednią część otulaczka umieść na piersi dziecka, jak na rysunku 2. W tej pozycji cięższe boczne części otulaczka (Loving Embrace – Czuły Uścisk) leżą równo przy obu bokach niemowlęcia od pach po nóżki. Zaś cięższa środkowa część (Peaceful Touch – Spokojny Dotyk) znajduje się między klatką piersiową a brzuszkiem, a góra otulaczka jest tuż pod szyją dziecka (nigdy nie może być ponad nosem ani ponad ustami).

Krok 3
Umieść lewe skrzydło otulaczka wokół prawego ramienia dziecka, a ponad prawą rączką, zaś pod spodem lewej rączki i lewej części tułowia dziecka.

Krok 4
Umieść prawe skrzydło otulaczka wokół lewego ramienia dziecka, a ponad lewą rączką oraz pod prawą częścią tułowia dziecka. Zapnij używając rzepów. Zawsze upewnij się, że otulaczek prawidłowo i niezbyt mocno otula dziecko – zrób to poprzez wsunięcie własnej ręki pod przednią część otulaczka.

Zapraszamy też do obejrzenia filmu instruktażowego na youtube:Safe Buy