Kosmetyki naturalne z melisy | Tonik z melisy - 100% ekologiczny hydrolat

Tonik z melisy - 100% ekologiczny hydrolat

Tonik z melisy – 100% ekologiczny hydrolat z balsamu cytrynowego marki KucaMagicneTrave (DomCudownejMelisy).

Stosowany w celu przywrócenia równowagi skórze przetłuszczającej się, zanieczyszczonej, a także problematycznej (trądzik, wysypka).

Pielęgnuje skórę niemowląt.

Pojemność: 200ml

47,00 zł

Melisa zawarta w toniku idealnie odżywia i nawilża przesuszoną, łuszczącą się skórę, stymuluje jej regenerację (także przy oparzeniach słonecznych i innych zmianach skórnych) oraz działa przeciwzapalnie dzięki silnym antyoksydantom.

Tonik może być stosowany także po goleniu (działanie antybakteryjne i antyseptyczne melisy).

UWAGA - tonik z melisy został zakwalifikowany do tzw. kategorii "zero", co oznacza, że może być z powodzeniem stosowany BEZPOŚREDNIO na otwarte rany, na oparzenia, a także u noworodków.

W melisowym toniku najlepiej widać wszechstronne działanie melisy lekarskiej, np.

  • działanie ściągające (np. zastrzał), zmniejszanie obrzęków, łagodzenie zranień, ukąszeń owadów, łagodzenie oparzeń i oparzeń słonecznych, regeneracja skóry
  • melisa w postaci toniku może być stosowana także przy stanach zapalnych – np. stosowanie na suchą, bardzo suchą, podrażnioną skórę (twarzy i całego ciała), a także na skórę atopową niemowląt, dzieci i dorosłych. Tonik z melisy może być stosowany także przy aftach w jamie ustnej.
  • działanie przeciwwirusowe – tonikiem można przemywać miejsca, w których pojawia się opryszczka
  • działanie przeciwbakteryjne – doceniane przez mężczyzn, których wrażliwa skóra po goleniu potrzebuje ulgi
  • działanie tonizujące toniku odczują głównie osoby o tłustej i suchej cerze. Codziennie przemywać skórę przetłuszczającą się i zanieczyszczoną (trądzik, wysypka).


Status produktu: produkt w 100% ekologiczny.

Produkt ekologiczny - znaczek

100% składników pochodzenia naturalnego.
100% wszystkich składników pochodzi z uprawy ekologicznej.

Skład: Lemon balm hydrosol (flower water).
(woda kwiatowa, czyli woda roślinna, hydrolat z organicznej melisy - nie mylić z perfumowaną wodą kwiatową).

Sposób użycia: Można przemywać twarz lub ciało kilka razy dziennie. Jeden ze sposobów użycia - nasączyć wacik tonikiem i rozprowadzić na skórze. Można też stosować bezpośrednio na skórę – np. spryskać twarz po goleniu. Można też polewać tonikiem miejsca wymagające gojenia – zastrzały, lekkie zranienia.
Wskazówka: tonik może zmieniać zapach w miarę upływu czasu podczas używania. Nie jest to wada produktu lecz naturalny proces. 

Inne nazwy produktu: Tonic Melisse / Melissa tonic / Lemon balm tonic – 100% bio lemon balm hydrosol (flower water)

KucaMagicneTrave (DomCudownejMelisy) to miejsce, w którym powstają w 100% naturalne oraz ekologiczne kosmetyki aromaterapeutyczne - do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Każdy produkt jest ręcznie wytwarzany według oryginalnej receptury łączącej miłość do natury ze starą tradycją i wiedzą o leczniczych właściwościach ziół. Nasze produkty pochodzą z Chorwacji, z własnych upraw ziół leczniczych, głównie melisy lekarskiej Melissa Officinalis (inne nazwy melisy: ziele cytrynowe, balsam cytrynowy, lemonbalm, rojownik, pszczelnik).

Uważa się, że to cudowne aromatyczne ziele wyzwala przyjemne myśli, daje jasność umysłu, spokój, energię i optymizm.

Już wielki Paracelsus, ojciec medycyny nowożytnej, nazywał melisę "eliksirem życia", który w pełni regeneruje ciało i umysł.

Produkty w tej kategorii

Safe Buy